profesjonalne ergonomiczne krzesło biurowe Jeżeli planujesz kupić do domu pościel 200x220 koniecznie wybierz taką od firmy Andropol lub Greno, są bardzo dobre Abażury

Trudny wybór wystroju sypialni

Odpowiednio dobrane łóżko ma bezpośredni wpływ na jakość naszego snu – zwłaszcza odpowiednio dobrany materac. Na rynku dostępne są materace o różnym stopniu miękkości, dzięki czemu każdy może dobrać model odpowiadający jego indywidualnym upodobaniom. Należy jednak pamiętać, że w trosce o profilaktykę kręgosłupa nie powinniśmy stawiać na przesadnie miękkie (choć z pewnością wygodne) materace. Powinien on być także dostosowany do wzrostu osoby, która będzie na nim spała, aby umożliwiał optymalne oparcie jej ciała w pozycji leżącej. Sklepy meblowe często oferują klientom komplety, w skład których wchodzą zarówno łózko, jak i materac, ale warto sprawdzić, czy jest on dla nas aby na pewno odpowiedni.

 

Dla wielu użytkowników równie ważny jak kwestia wygody jest design łóżka – powinno się ono ładnie prezentować w sypialni. Często łóżko jest dobrane do reszty wystroju pomieszczenia; osoby posiadające drewniane meble decydują się na pasujące odcieniem łóżko drewniane do sypialni, natomiast osoby stawiające na nowoczesny wystrój wnętrza częściej decydują się na łóżko z tworzywa sztucznego, które dzięki doborowi odpowiedniej okleiny świetnie wpasuje się w wystrój np. w stylu wenge. J

 

edną z zasadniczych kwestii jest też wielkość łóżka; wiadomo, że do sypialni dziecięcej wybierzemy raczej łóżko pojedyncze (lub piętrowe, jeśli dzieli ją dwoje dzieci), natomiast do małżeńskiej – łóżko podwójne. Według europejskich standardów łóżko podwójne ma wymiary 1, 4 m × 2 m, natomiast pojedyncze 0, 9 m × 2 m i takie najczęściej dostępne są w sklepach meblowych, istnieje jednak możliwość wykonania łóżka o innych wymiarach na indywidualne zamówienie klienta.
Wiele osób decyduje się na zakup rozkładanych kanap czy narożników z funkcją spania; trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze są one odpowiedni wyprofilowane, co znacznie zmniejsza komfort snu oraz negatywnie wpływa na kręgosłup – niewłaściwie podparcie podczas snu może sprzyjać odczuciu zesztywnienia karku odczuwalnym szczególnie po przebudzeniu.

Author: allgreen.pl