Wnętrza

Gdzie szukać ekipy remontowo budowlanej?

Wiele firm oferuje wykończenia mieszkań pod klucz. Co to właściwie oznacza? W wielkim skrócie można powiedzieć, że doprowadzenie mieszkania do takiego stanu, by po zakończeniu prac remontowych można było się do niego od razu wprowadzić; ekipa remontowa zajmie się zarówno położeniem paneli, zrobieniem gipsówek, wykończeniem łazienki, jak i montażem drzwi wewnętrznych i tym podobnych rzeczy. Wynajęcie ekipy oferującej taką usługę jest niewątpliwie bardzo wygodne – zwłaszcza dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu i nie są w stanie zbyt często doglądać remontowanego lokalu, a już na pewno nie by do każdego rodzaju prac zatrudniać innego fachowca.

Czy trudno znaleźć taką ekipę remontowo budowlaną wykonującą remonty pod klucz? W dużym stopniu jest to uzależnione od usytuowania mieszkania. W dużym mieście (Warszawa, Kraków, Wrocław itp.), gdzie w każdej branży firm jest całe mnóstwo – nie powinno być to trudne; należy jednak pamiętać, że nie wszystkie są rzetelne, uczciwe i dotrzymują ustalonych ze zleceniodawcą terminów. W mniejszych miejscowościach wybór nie jest już tak duży, ale nie oznacza to, że na peryferiach brakuje fachowców.

Gdzie szukać takiej firmy, której można zlecić prace remontowo budowlane? Najlepszym sposobem jest “wywiad” wśród znajomych; być może ktoś przeprowadzał remont i może nam polecić dobrych fachowców – jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nasz wybór może być oparty pozytywna opinią osoby, która korzystała z usług danej firmy; zawsze warto stawiać na sprawdzone firmy. Inną opcją jest znalezienie zleceniobiorcy wśród ogłoszeń zamieszczanych w prasie lub internecie; należy jednak uważać, ponieważ często osoba zlecająca remont nie jest w stanie zweryfikować, czy wybrana firma cieszy się pozytywnym zdaniem wśród swoich klientów (opinie zamieszczane w sieci również nie są wiarygodne – wiele z nich, zwłaszcza te negatywne, być może zostało zamieszczonych przez konkurencję lub w wypadku tych zachwalających – przez samego właściciela przedsiębiorstwa i jego pracowników).