Wnętrza

Problemy z miejscem – wybierz meble na wymiar

Sklepy meblowy posiadają niezwykle bogate oferty, dzięki czemu klienci z łatwością mogą wybrać meble do kuchni, salonu czy łazienki. Jednak co raz większą popularnością cieszą się meble na wymiar, tworzone wedle indywidualnych wymagań. Najczęściej takie meble zamawiają osoby, które dysponują stosunkowo małą przestrzenią – na przykład w ciasnej kuchni o wiele lepiej sprawdzą się meble dostosowane ściśle do jej metrażu niż “gotowce” zakupione w sklepie czy markecie budowlanym. Popularne są także zabudowy wnęk – ciężko byłoby znaleźć szafę odpowiadająca dokładnie wymiarom wnęki, dlatego tworzy się je na indywidualne zamówienie klienta.

 

Meble na wymiar dają również możliwość dopracowania ich detali i szczegółów zgodnie z wymaganiami klienta – nie tylko tymi związanymi z wymiarami, ale także mającymi charakter ozdobny, dekoracyjny; zakup gotowego zestawu w pewnym sensie ogranicza klienta. Fachowcy specjalizujący się w produkcji mebli według projektu klienta oferują swoje usługi na tyle tanio, że cenowo niewiele różnią się o tych produkowanych masowo i wstawianych do sklepów. Ogromnym plusem jest także możliwość wyboru materiału, z jakiego zostaną wykonane; jeśli zależy nam na trwałych produktach, które przetrwają w naszym domu długie lata, najlepiej zainwestować w meble drewniane. Jeśli jednak dysponujemy dość ograniczonym budżetem, możemy zdecydować się na wykonanie ich z płyt HDF – solidne wykonanie sprzętu również gwarantuje jego trwałość oraz wytrzymałość.

 

Jedyną wadą mebli na wymiar jest to, że zamówienia nie są realizowane od razu – producent potrzebuje na ich realizację trochę czasu (kilku tygodni, a czasem nawet kilku miesięcy; w większości przypadków czas oczekiwania jest uzależniony od tego, jak dużo zleceń otrzymuje producent), więc na wymarzone i zaprojektowane przez siebie meble trzeba niestety poczekać. W miastach takich jak Warszawa czy Kraków najłatwiej znaleźć duże firmy, które zlecenia realizują niemalże od ręki, ponieważ zatrudniają dużą ilość pracowników, a co za tym idzie – produkcja zorganizowana jest o wiele sprawniej niż przypadku małych, kilkuosobowych spółek.