Wnętrza

Jak sprawić, by Twoje mieszkanie wyglądało oryginalnie – zainstaluj drzwi przesuwne

Projektanci i dekoratorzy wnętrz prześcigają się w pomysłach, jak urządzić mieszkanie swojego klienta, by było nie tylko funkcjonalne i przytulne, ale także oryginalne; wiedzą bowiem, iż od wystroju wnętrza domu zależy komfort jego mieszkańców. Największy wybór biur zajmujących się aranżacją wnętrz mają mieszkańcy dużych, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków, niemniej jednak wciąż rosnące zainteresowanie usługami w tej branży sprawia, że co raz więcej fachowców pojawia się również w mniejszych miejscowościach.
Wykwalifikowani dekoratorzy swoje projekty często dopracowują w najdrobniejszych szczegółach, takich jak rozmieszczenie półek ściennych czy kolor wieszaka w przedpokoju.

 

Dokładnie przemyślana zostaje także kwestia drzwi wewnętrznych; dla projektanta z pasją są one nie tylko elementem oddzielającym poszczególne pomieszczenia. Ich rodzaj, kolor, odcień, materiał, z którego zostały wykonane, a nawet kształt klamki – to wszystko ma wpływ nie tylko na design mieszkania, ale na jego ogólny klimat. Klienci mają do wyboru nie tylko tradycyjne drzwi wewnętrzne wykonane z drewna lub płyty HDF/MDF, ale także drzwi szklane przesuwne, które mogą wyglądać jak lustro lub być przeźroczyste (niekoniecznie całkiem – producenci oferują drzwi przesuwne wykonane ze szkła o różnym stopniu przeźroczystości, jak również udekorowane oryginalnymi zdobieniami). System jezdny drzwi przesuwnych z reguły jest skonstruowany w taki sposób, by był praktycznie niezauważalny i niesłyszalny.

 

Oczywiście montaż drzwi wewnętrznych – zarówno tradycyjnych jak i przesuwnych – nie wymaga konsultacji z doświadczonym dekoratorem wnętrz; ich wybór zależy przecież od indywidualnych upodobań klienta. Wiele osób własne domy i mieszkania urządza samodzielnie. Markety budowlane oferują szeroki wybór zarówno drzwi wewnętrznych, jak i innych akcesoriów służących wystrojowi wnętrza – można więc polegać na poradach ich pracowników oraz na własnym guście. Nietypowe drzwi mogą zostać również wykonane na zamówienie – w internecie znaleźć można mnóstwo firm, które chętnie podejmą się tego wyzwania.