Wnętrza

Wymarzona łazienka

Osoby urządzające dom czy mieszkanie z reguły przywiązują dużą wagę do wystroju łazienki – być może dlatego, że łazienka często jest miejscem sprzyjający odprężeniu i relaksowi; któż nie lubi zażyć długiej, aromatycznej kąpieli po ciężkim dniu pracy? Znaczenie ma nie tylko kształt wanny czy kolor płytek – równie ważne są dodatki w postaci ładnego wieszaka na ręczniki czy mydelniczek pasujących do wystroju łazienki. Jednak największe znaczenie (jak zresztą w przypadku każdego pomieszczenia) mają meble. Markety budowlane czy sklepy meblarskie oferują szeroki wybór mebli łazienkowych; dzięki czemu każdy może wybrać odpowiadające jego gustom blaty do łazienki, szafki czy półki. Dla bardziej wymagających klientów tworzone są meble łazienkowe na zamówienie – klient sam decyduje o ich najdrobniejszych szczegółach.

 

Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które posiadają małe łazienki o nietypowych wymiarach – wówczas klient ma pewność, że będą idealnie pasowały do pomieszczenia nie tylko kolorystyką, ale również wymiarami. Największy wybór firm produkujących meble na zamówienie jest oczywiście w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, jednak rosnące zainteresowanie realizacją indywidualnych projektów sprawia, że także w mniejszych miejscowościach fachowców gotowych podjąć wyzwanie pojawia się co raz więcej. Meble na zamówienie z reguły bywają droższe niż “gotowce” oferowane w marketach i sklepach meblowych, jednakże wielu klientów zdecydowanych jest ponieść nieco wyższe koszty, być mieć wymarzoną przez siebie łazienkę.

 

Dużą rolę w wystroju łazienki odgrywa także lustro – w gotowych zestawach łazienkowych najczęściej jest ono dołączone do kompletu mebli, niejednokrotnie zamontowane w drzwiczkach jednej z szafek. W przypadku zakupu mebli wykonanych na zamówienie klient oczywiście może wybrać lustro takie, jakie mu się podoba oraz zdecydować, czy będzie ono ich elementem, czy też woli lustro zamontowane bezpośrednio do ściany – obie opcje cieszą się dużą popularnością.