Wnętrza

Lampa wisząca szyszka – czy warto zaprosić ją do wnętrz?

Segment lamp wiszących tworzą obecnie tysiące różnorodnych, nierzadko bardzo oryginalnych i atrakcyjnych modeli. Spośród nich wyraźnie wyróżnia się lampa wisząca z dużym kloszem w kształcie… szyszki. Czy warto zaprosić święcącą szyszkę do swoich modnych wnętrz?

Lampa wisząca szyszka to propozycja nowoczesnego oświetlenia, którego design bazuje na zwartym otoczeniu żarówki elementami, przypominającymi płatki szyszki. Lampy wiszące utrzymane w tego typu „leśnej” stylistyce są wykonywane z różnych materiałów. Zwykle producenci sięgają po naturalne drewno lub metal, np. miedź. Do wyboru pozostają różne wielkości i kolory. Najpopularniejsze są szyszki drewniane (naturalne), miedziane, czarne i białe. Dzięki kunsztowi wykonania, harmonijnej estetyce i jedynej w swoim rodzaju formie, stanowią one intrygującą ozdobę każdych, modnych wnętrz. Zapewniają ciepłe, przytulne i subtelne światło. Wspaniale łączą się z drewnianymi meblami i stylowymi dekoracjami, podkreślając ich niepowtarzalny urok. Są nie tylko praktyczne i trwałe, ale także efektowne i designerskie.

Do jakich aranżacji pasują lampy szyszki?

Świecące szyszki sprawdzają się w rozmaitych, modnych aranżacjach oraz w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Mogą rozświetlać lub doświetlać salony, jadalnie, sypialnie, hole, pokoje nastolatków, a nawet łazienki i salony kąpielowe. Bardzo często szyszki oświetlają i zdobią przestrzenie komercyjne, np. designerskie restauracje. Najlepiej czują się w wystroju modern, skandynawskim, minimalistycznym, loft i eko – niezależnie od dominującej w pomieszczeniu kolorystyki. Można je wykorzystać w roli oświetlenia centralnego (głównego) lub dodatkowego – w zależności od rozmiarów wnętrza i wizji właściciela mieszkania. Najczęściej zawiesza się je w okolicach stołów, stolików kawowych, komód i miejsc wypoczynku.

Gdzie można zawiesić lampę wiszącą szyszkę?

· W centralnej części salonu

· Nad stolikiem kawowym

· W strefie wypoczynkowej z TV

· W kąciku czytelniczym z wygodnym fotelem

· W sypialni po obu stronach łóżka (nad szafkami nocnymi)

· Nad stołem jadalnianym (w pojedynkę lub w rzędzie kilku sztuk)

· W salonie kąpielowym (zwłaszcza, gdy znajduje się w nim wanna wolnostojąca)

· Wszędzie tam, gdzie dysponujemy większą przestrzenią (warto zawiesić np. 3 lampy szyszki blisko siebie na różnych wysokościach).

Gdzie kupić lampę szyszkę?

Drewnianą lampę wiszącą szyszkę można w atrakcyjnej cenie kupić m.in. w sklepie internetowym z oświetleniem zFabryki.pl. Sklep oferuje model SPINSIPA z „płatkami’ wykonanymi z naturalnego drewna, drewnianą, okrągłą podsufitką i dyskretnym, białym kablem. Lampa jest wyrazista, a przy tym elegancka, lekka i delikatna. Do wyboru pozostają 3 rozmiary (dostępne średnice klosza to: 43 cm, 50 cm i aż 65 cm), co pozwala na precyzyjny dobór lampy do specyfiki oświetlanej powierzchni. Jeśli szukamy rzadko spotykanego na polskim rynku modelu oświetlenia i nie chcemy wydawać na lampy majątku, świecąca szyszka SPINSIPA z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.