Wnętrza

Czy trudno znaleźć rzetelnego fachowca w branży remontowo budowlanej?

Powstaje co raz więcej firm świadczących usługi remontowo budowlane. Oczywiście największy wybór fachowców mają mieszkańcy dużych miast – im większa liczba ludności, tym łatwiej o klientów, dlatego w niemal każdej branży najwięcej przedsiębiorstw działa na ich terenach oraz w najbliższych okolicach. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy miejscowości sporo oddalonych od aglomeracji miejskich nie mogą liczyć na znalezienie rzetelnych usługodawców w branży budowlanej w swojej okolicy; istnieje wiele wiele firm działających lokalnie poza miastami, jednak faktem pozostaje, że o wiele prościej znaleźć fachowca odpowiedzialnego za układanie glazury i inne usługi budowlane w Warszawie niż w małym, powiatowym miasteczku.

 

Zarówno w dużym jak Warszawa, gdzie wybór firm jest wręcz ogromny, jak i stosunkowo małym mieście, decydując się na zatrudnienie ekipy remontowo budowlanej należy sprawdzić opinie jej dotyczące; przede wszystkim, czy wykonawcy są terminowi. Bardzo często zdarza się, że opieszałość pracowników firmy powoduje przeciąganie się robót w nieskończoność; szczególne znaczenie ma to wówczas, gdy chodzi o remont mieszkania, do którego chcemy się jak najszybciej wprowadzić. Klienci często skarżą się również na nieuczciwych właścicieli firm, którzy znacznie zawyżają cenę wykonywanych przez siebie usług czy zużytych do ich wykonania materiałów; warto zażądać okazania dowodu zakupu, dzięki którym będziemy w stanie zweryfikować, czy koszt zakupu nie był w rzeczywistości o wiele niższy.

 

Kolejną rzeczą, która bardzo razi klientów jest nieoszczędność ekipy, którą zatrudnili; niewłaściwie użytkowanie przez nich sprzętów zakupionych na koszt zleceniodawcy i nie dbanie o nie (np. pędzli malarskich – nieumycie ich powoduje, iż nadają się już tylko do wyrzucenia; pracownikom wynajętej firmy często zupełnie na tym nie zależy) i materiałów powoduje wzrost kosztów usługi. Warto także co jakiś czas pojawiać się w miejscu zleconych prac i weryfikować, czy są one wykonywane z należytą starannością.