Wnętrza

Wiszący fotel w roli głównej – pomysły na aranżacje

fotel wiszący

Wiszący fotel jest ostatnio bardzo popularnym meblem, ale oprócz modnego designu oferuje ogromną wygodę, pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Przy okazji stanowi świetne połączenie fotele i hamaka i to wszystko można mieć w swoim domu. Jest idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie oryginalność i chcą na co dzień cieszyć się atmosferą iście wakacyjnego wypoczynku. Nie trzeba posiadać nawet ogrodu, żeby móc korzystać z podwieszanego siedziska, ale o czym należy pamiętać kupując fotel wiszący?

Dla kogo podwieszany fotel?

Wielu rodziców decyduje się zamontować wiszące siedzisko w pokoju dziecięcym, co najmłodszym sprawia ogromną radość, inspirując do ciekawych zabaw, ale także sprzyja do spędzania czasu w ciszy i spokoju. Jednak pokój dziecka to nie jedyne miejsce, gdzie odnajdzie się taki mebel. Równie dobrze sprawdzi się w salonie, np. przy kominku albo przed telewizorem – możliwości jest wiele. Fotel można podwiesić w sypialni, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Jak zamontować wiszący fotel w pokoju?

Podwieszany fotel można zamontować w dowolnym miejscu, ale należy pamiętać, aby było to miejsce bezpieczne. Z pewnością nie powinien wisieć tak, żeby odbijał się od ścian, a w jego pobliżu nie powinno znajdować się zbyt wiele przedmiotów. Kupując wiszący fotel klient otrzymuje kompletny zestaw montażowy w skład, którego wchodzi:

  • hak,

  • liny,

  • sprężyny,

  • duże kołki rozporowe

Maksymalny udźwig fotela mieści się w przedziale 100 – 120 kg i nie ma powodów do obaw, że siedzisko nie wytrzyma ciężaru właściciela. Wyjątkowo nieufni decydują się na montaż fotela nie bezpośrednio do sufitu, a do stelaża. Wybierając takie rozwiązanie nie ma konieczności wiercenia dziur w suficie, wystarczy zamontować stelaż i bez problemu można przenosić mebel z jednego pomieszczenia do drugiego, beż żadnych ograniczeń.

Z czego wykonane są wiszące fotele?

Obecnie jedne z najczęściej wykorzystywanych materiałów na wiszące fotele to rattan, wiklina, różnego rodzaju sztuczne tworzywa i technorattan. W sklepach są dostępne siedziska w wielu różnych formach, które można dopasować do najróżniejszych aranżacji. Można wyróżnić takie fotele jak wiszące kule, kokony, fotele wolnostojące i podwieszane do sufitu. Zastanawiając się nad tym jak urozmaicić swój salon, sypialnię czy pokój dziecka, warto wziąć pod uwagę zakup wygodnego wiszącego siedziska i zrobić przyjemność sobie i domownikom. Być może będzie to jedna z lepszych decyzji przy urządzaniu mieszkania.