Wnętrza

Jakie rolety zewnętrzne na wymiar wybrać?

Rolety zewnętrzne na wymiar to coraz częstszy widok w oknach domów i mieszkań. Dlaczego rolety podtynkowe cieszą się dużym zainteresowaniem i jakie rolety wybrać? Przekonaj się, co oferują rolety elewacyjne.

Światło, temperatura, ale też bezpieczeństwo – oto główne powody, dla których decydujemy się na rolety zewnętrzne na wymiar. Dobierz pasujący do elewacji wygląd rolety i sprawdź, co możesz zyskać, jeśli montaż rolety we wnęce okiennej.

Rolety zewnętrzne na wymiar pomogą z nadmiernym nasłonecznieniem

Z jednej strony każdy z nas chciałby mieszkać w domu, który będzie słoneczny. Ze słońca czerpiemy energię witalną i dobre samopoczucie. Czasami jednak zbyt duża ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza naszego domu bądź mieszkania, przeszkadza w codziennych obowiązkach. Problem ten przerabiał każdy, kto pracował w home office lub po prostu w biurze przed komputerem. Jasność ekranu jest ograniczona i nierzadko przegrywa ze zbyt dużym nasłonecznieniem. W takich sytuacjach można naturalnie użyć zasłony albo rolety wewnętrznej, ale ani to, ani żaluzje czy moskitiera nie dadzą możliwości tak skutecznej osłony przed słońcem jak rolety zewnętrzne natynkowe. Tymczasem wystarczy wejść na stronę https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne i wybrać model, który będzie pasował do naszych okien. Więcej informacji na temat porównania efektywności żaluzji i rolet znajdziesz w poradniku “Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – czym osłonić okna?”, który jest dostępny pod adresem https://dzielesieksiazkami.pl/rolety-zewnetrzne-czy-zaluzje-fasadowe-czym-oslonic-okna/.

Rolety zewnętrzne i temperatura

Rolety zewnętrze to również znakomity sposób na radzenie sobie z temperaturą, zarówno zimą, jak i latem. W upalnych miesiącach zamontowana po zewnętrznej stronie okna roleta zewnętrzna stanowi znakomitą barierę dla wysokich temperatur, które mogą przedostawać się do środka przez szybę. Tym samym jesteśmy w stanie utrzymać w mieszkaniu przyjemny chłód. Niczym klimatyzacja, roleta wraz z mechanizmem sterującym pozwala utrzymać wewnątrz temperaturę według własnych preferencji. W przypadku letnich upałów ważny jest kolor pancerza. Oprócz tego, że dobieramy go do barw elewacji, warto też pamiętać, że popularny kolor czarny, ciemny brąz oraz szary antracyt mocniej absorbują ciepło. W efekcie latem roleta może się nagrzewać. Warto więc rozważyć rolety w różnych wersjach kolorystycznych. Rolety zewnętrzne podtynkowe są też skuteczniejsze od innych form osłony przed gorącem. Często w tym celu stosujemy zasłony materiałowe

Zimą posiadanie rolet to również doskonałe rozwiązanie, ponieważ izolacja rolet zewnętrznych działa w obie strony. Chociaż pancerz rolety znajduje się na elewacji budynku, opuszczona tworzy osłonę m.in. przed chłodnym wiatrem, który ochładza wnętrza naszego domu. Idealne dopasowanie rolety zewnętrzne mogą być zatem świetną izolacją o każdej porze roku.

Bezpieczeństwo dzięki posiadaniu rolet zewnętrznych

Roletę zewnętrzną śmiało można potraktować jako formę ochrony przed niebezpieczeństwem. Mamy na myśli zarówno czynniki naturalne, jak np. niekorzystne warunki atmosferyczne w postaci opadów gradu czy niepożądanych gości. Od pancerza rolety może zależeć bezpieczeństwo domu, jeśli ktoś spróbuje się do niego włamać. Żeby jednak zapewnić sobie bezpieczeństwo w postaci opuszczonych rolet, należy zacząć od systemu sterowania roletami. Modele opuszczane i podciągane ręcznie można podważyć siłą mięśni i tym samym dostać się do okna nawet w przypadku, kiedy zamontowane rolety są opuszczone do końca. Inaczej jest z roletami, których sterowanie nie odbywa się z pomocą sznurka, ale z pomocą pilota lub przycisku. Napęd elektryczny często wyposażony jest w funkcję blokady ręcznego podciągania rolety. W efekcie potencjalny włamywacz nie będzie mógł ruszyć rolet. Produkty tego typu są więc nie tylko odporne na działanie warunków atmosferycznych, ale też radzą sobie z niepożądanymi gośćmi. Specjalne prowadnice dbają o to, żeby roleta nie ruszała się na boki, tylko tkwiła tuż przy ścianie. Ten sposób montażu zapewnia zatem bezpieczeństwo domownikom.

Rodzaj rolet zewnętrznych – jaki wybrać?

Budowa samej rolety bez względu na system sterowania jest taki sam. Powierzchnia jest w równym stopniu odporna na uszkodzenia mechaniczne i inne aspekty użytkowania, a boki przytrzymuje system prowadnic. Podobnie przebiega także ich montaż. Jednak możesz wybrać nie tylko wymiar, ale również sposób opuszczania i podwijania rolety. Różni je tylko funkcjonalność. Napędy są niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Można wybrać pilot do operowania roletą lub zdecydować się na doprowadzenie przewodu do gniazdka. W tym wypadku można korzystać z rolety przyciskiem z pomieszczenia. To najczęstszy wybór klientów ze względu na wygodę użytkowania. Ręczne rolety do produkt tańszy, gdyż nie wymaga montażu silnika, ale za to wymaga obecności sznurka poprowadzonego wzdłuż ściany w pokoju. Wciąż jest to łatwy montaż, jednak wymaga użycia siły, żeby podwijać i opuszczać roletę.