Wnętrza

Jakie płyty meblowe sprawdzą się w Twoim domu?

Większość z nas jest coraz bardziej znudzona zwykłymi, nudnymi meblami, które możemy znaleźć na sklepowych półkach. Coraz częściej decydujemy się na przygotowanie różnorodnych konstrukcji samodzielnie w domu. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że otrzymujemy ciekawy efekt końcowy, a do tego możemy sporo zaoszczędzić. W dzisiejszych czasach materiał, narzędzia oraz wiedza do tworzenia jest na wyciągnięciu ręki, dlatego każdy z nas jest w stanie sobie jak najlepiej poradzić sobie z tym zadaniem. Zastanawiasz się jaką płytę wybrać? Nie wiesz jakie płyty meblowe najlepiej sprawdzą się w twoim domu? Szukasz wiedzy oraz inspiracji? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Kiedyś płyta meblowa kojarzona była negatywnie, jako coś gorszego od litego drewna, coś mniej szlachetnego, coś z czego nie warto jest wykonywać mebli. Czasy się znacząco zmieniły i dziś zdecydowana większość mebli, które nas otaczają wykonana jest z tego rodzaju materiałów. Sprawdź, jakie płyty meblowe sprawdzają się w domach oraz co powinieneś wiedzieć na temat każdej z nich.

Płyty laminowane

Płyty laminowane to chyba najczęściej spotykane płyty. Z tego rodzaju płyt najczęściej wykonane są meble z budżetowych marketów meblowych. Tradycyjna płyta MDF bądź inny rodzaj materiału obleczony jest eleganckim materiałem, często na połysk i to towrzy laminowaną płytę. Płyty dostępne są w różnych wariantach oraz kolorach, dlatego każdy wybierze coś dla siebie.

Płyty EGGER

Płyty EGGER uchodzą za jedne z najbardziej eleganckich i najlepszych mebli na rynku. Producent dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć rozwiązanie kompletne, z którego można wykonać wysokiej jakości meble. Płyty EGGER dostępne są w dobrych sklepach internetowych i polecane są osobom, które co nieco wiedzą o stolarstwie.

Płyty OBS

Płyty OBS są popularne w budownictwie, ale czasami wykorzystuje się je również do samodzielnej produkcji mebli. Są trwałe, niedrogie i pozwalają na kreatywną zabawę.