Kwiaty i Ogród

Ogród w stylu rustykalny

Styl rustykalny podbija serca miłośników ciepłych, wiejskich wnętrz. Jednak także ogród może być tworzony z myślą o sielskich, babcinych ogródkach. Taki ogród pasuje do tradycyjnych domów, w szczególności do tych, które posiadają białą elewację lub są wykonane z drewnianych bali. Taki ogród przywodzi na myśl piękno polskich wsi, łąki i pastwiska, a wielu osobom przypomina także wakacje z dzieciństwa.

Rośliny w ogrodzie rustykalnym

Rośliny w ogrodzie rustykalnym nie powinny być sadzone bardzo regularnie: oczekuje się efektu kontrolowanego nieładu. W ogrodzie w stylu wiejskim świetnie sprawdzą się niewysokie byliny, ozdobne trawy, polne kwiaty i zioła. Kompozycje kwiatowe możemy ozdobić drewnianymi elementami (np. niskimi płotkami). W ogrodach rustykalnych unika się sadzenia drzew, krzewów i kwiatów, które naturalnie nie występują na polskich wsiach.

Ozdobienie ogrodu rustykalnego

Ogród rustykalny doskonale komponuje się z różnymi drewnianymi elementami. Mogą to być niewielkie ławeczki, altanki czy skrzynki na poszczególne gatunki roślin. Nasz ogród uatrakcyjni drewniany regał na zioła i akcesoria ogrodnicze. Biały obrus ogrodowy gumowy pomoże zabezpieczyć drewniany stół, do którego dołączymy proste, drewniane krzesła. W całą kompozycję wpasują się również metalowe i gliniane donice oraz wykonane z cegły murki. Poszczególne rabaty możemy również oddzielić żwirowymi lub ceglanymi alejkami, które wspaniale wkomponują się w rustykalną, wiejską stylistykę ogródka.