Kwiaty i Ogród

Trawa z rolki Grudziądz. Zastosowanie gotowego trawnika – kiedy warto się zdecydować?

Wiele osób podziwia doskonale utrzymane trawniki. Próby założenia własnego trawnika angielskiego mogą jednak okazać się nieudane. Co ma wpływ na to, aby trawnik wyglądał idealnie i dlaczego często warto jest zdecydować się na gotowy trawnik?
Zakładanie trawnika wymaga wcześniejszego wyrównania terenu. Należy to zrobić dokładnie, a wiele poradników twierdzi, że nawet kilkakrotnie podczas procesu zakładania trawnika. Jednym z istotnych elementów jest oczywiście również zasianie trawy. Mieszankę nasion należy wybrać w zależności od tego, czy trawnik będzie wyłącznie dekoracją, czy też także miejscem pikników i meczy piłkarskich.

trawa z rolki Grudziądz

Mieszanka przeznaczona do celów ozdobnych szybko zniszczy się, gdy będzie często deptana. Z kolei mieszanka do celów rekreacyjnych słabo narażona na takie czynniki jak deptanie będzie bardzo szybko rosła, co sprawi, że właściciel będzie zmuszony do częstego koszenia.
Wzrost nasion trawy trwa dość długo, zwłaszcza jeśli czynniki atmosferyczne nie są sprzyjające. Z tego powodu lepszym sposobem na uzyskanie trawnika może być trawa z rolki Grudziądz. Posiada ona wszystkie zalety standardowo zasianej trawy, a dodatkowo jej rozłożenie zajmuje o wiele mniej czasu niż czekanie na wzrost świeżo zasianej trawy.