Kwiaty i Ogród

Trawa z rolki Gorzów. Zakładanie trawnika – co warto wiedzieć?

Trawnik to często nieodłączna część każdego ogrodu. Ten element może stanowić swego rodzaju dekorację, bywa także wykorzystywany w celach rekreacyjnych. W jaki sposób można przyspieszyć uzyskanie doskonałego trawnika i o czym należy pamiętać decydując się na konkretne rozwiązania?
Standardowy trawnik wymaga wysiania trawy. Wybierając konkretną mieszankę warto zastanowić się, do jakich celów ta trawa będzie stosowana. Nie warto siać przy tym niedostosowanej mieszanki, ponieważ może to doprowadzić do szybszego zniszczenia trawnika lub do konieczności częstszego koszenia.

trawa z rolki Gorzów

Jeśli trawnik potrzebny jest szybko, warto zastanowić się nad możliwością wykorzystania takiego produktu jak trawa z rolki Gorzów. Dzięki takiej metodzie możliwe jest uzyskanie trawnika praktycznie w jedno popołudnie. Wystarczy jedynie zamówić rolki i odpowiednio ułożyć je na wyrównanym terenie. Niezbędnym elementem jest również zalanie trawnika wodą. To pomoże dobrze ukorzenić trawę. Po kilku tygodniach gotowy trawnik można wykorzystywać w celach rekreacyjnych, dlatego też na takie rozwiązanie często decydują się na przykład zarządcy placów zabaw.