Kwiaty i Ogród

Maja w ogrodzie – program dla miłośników ogrodnictwa

Wiejskie ogrody Podlasia, niepowtarzalne uprawy magnolii, przestrzenie niemieckiego ogrodu botanicznego — to tylko niektóre miejsca, jakie można odwiedzić razem z Mają Popielarską, prowadzącą program “Maja w ogrodzie” i jego kolejną odsłonę “Nowa Maja w ogrodzie”. Ten program goszczący w TVN już od prawie 20 lat to wyjątkowa propozycja dla miłośników ogrodnictwa.

Maja w ogrodzie — co to za program?

„Maja w ogrodzie“ już od 17 lat towarzyszy widzom HGTV: TVN Meteo, TVN Style. Dzisiaj program jest także dostępny na platformie streamingowej TVN Player. Przez lata zmieniały się kanały emisji programu, godziny jego nadawania, goście i tematy. Niezmiennie natomiast prowadzącą program jest Maja Popielarska — prezenterka telewizyjna, którą widzowie pokochali za bezcenne w prowadzeniu własnych zielonych przestrzeni rady, a także moc ogrodowych inspiracji i prezentację najpiękniejszych zielonych miejsc w Polsce i za granicą. Przez lata program zgromadził szeroką i różnorodną widownię — od okazjonalnie zajmujących się roślinami osób po absolutnych pasjonatów ogrodnictwa.

Niezwykłe górskie ogrody, wyjątkowe uprawy roślin, praktyczne porady

W ciągu ponad 17 lat, od kiedy emitowany jest ten program, widzowie razem z Mają Popielarską mieli szansę poznać ciekawe ogrody z całego kraju, a także ich właścicieli — pasjonatów roślin, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą, podpowiadali, co i jak warto uprawiać. Program prezentował bardzo różnorodne ogrody: od tradycyjnych do nowoczesnych. Goście Mai Popielarskiej dzielili się wiedzą związaną z doborem konkretnych grup roślin do ogrodu, wyborem kwiatów ogrodowych, krzewów, drzew. Razem z Mają między innymi odwiedzimy kolekcjonera magnolii, właścicieli barokowych ogrodów Het Loo oraz wiele innych ciekawych miejsc.

Maja w ogrodzie to program, który można traktować jako bezcenne źródło wiedzy ogrodniczej podanej w bardzo przyjazny sposób. Dzięki ogromnej różnorodności miejsc odwiedzanych przez Maję Popielarską widzowie mogą z programu czerpać inspiracje z często bardzo odmiennych od siebie ogrodów. Nie brakuje tutaj także praktycznych, konkretnych wskazówek i porad, które widzowie chętnie wykorzystują w pielęgnacji swoich ogrodów. To wszystko sprawia, że program “Maja w ogrodzie” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, widzowie z niecierpliwością czekają na kolejne sezony serii, a na platformie streamingowej chętnie sięgają także po starsze materiały.

Odkryj w sobie pasjonatkę najnowszych odmian roślin lub miłośniczkę klasycznie zaprojektowanych ogrodów

Maja Popielarska to polska dziennikarka, prezenterka TVN TVN24, TVN Meteo, TVN Style i HGTV. Studiowała architekturę krajobrazu na SGGW w Warszawie, ale potem związała się ze stacją RTL 7, między innymi jako prezenterka pogody. Potem przeszła do TVN i od 2004 roku rozpoczęła prowadzenie “Mai w ogrodzie”, czym zyskała sobie ogromną popularność wśród widzów, który pokochali ją za ogromną wiedzę przekazywaną w bardzo prosty, przyjemny sposób. Maja Popielarska od prawie 20 lat dzieli się swoją wiedzą i miłością do roślin, dzięki czemu niejeden widz odkrył w sobie pasję ogrodniczą.

Ogromnym plusem programu “Maja w ogrodzie” jest połączenie popularyzatorskiego charakteru, różnorodności spojrzeń na ogród i bardzo praktycznych wskazówek umożliwiających wcielanie pasji ogrodniczych w życie. Połączenie wykształcenia Mai Popielarskiej z jej doświadczeniem jako prezenterki i ogromną pasją do ogrodów dało program, który nie zdezaktualizował się przez naprawdę długi okres czasu.