Kwiaty i Ogród

Techniki rozprowadzania gnojowicy

Jedną z kwestii, o które muszą zadbać rolnicy, aby uzyskać zdrowe i dorodne plony, jest regularne nawożenie. Rosnąca świadomość konsumentów, jak i właścicieli pól uprawnych powoduje, że coraz większą popularnością cieszą się naturalne nawozy, dzięki którym rośliny są zdrowsze. Aby jednak miały korzystny wpływ na plony, trzeba je odpowiednio rozprowadzić. Jakie techniki są do tego wykorzystywane?

Dlaczego wykorzystanie profesjonalnych maszyn to najlepszy pomysł?  

Technologia stale się rozwija, na czym korzysta również branża rolnicza. Zastosowanie profesjonalnych i nowoczesnych urządzeń usprawnia pracę i optymalizuje koszty. Nie inaczej jest w przypadku rozprowadzania nawozów. Warto bowiem zainwestować w dobre i sprawdzone aplikatory do gnojowicy. Dzięki nim gnojowica będzie rozprowadzana w kontrolowany sposób i nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko ani na jakość plonów.

Rolnicy mają do wyboru wiele różnych maszyn, które mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak regulowane koła czy mocne zęby. Warto inwestować w modele, które są odporne na działanie wilgoci czy innych szkodliwych czynników. Właśnie dlatego najlepiej, jeśli będą ocynkowane.

Przegląd urządzeń do rozprowadzania gnojowicy  

Gnojowica może być rozprowadzana między innymi za pomocą kultywatorów zębowych, talerzówek, węży lub płóz stopkowych. O omówienie przykładowych polecanych urządzeń poprosiliśmy specjalistę ze sklepu ze sprzętem dla gospodarstw rolnych KAGRO, który zaproponował:

– Naszym klientom poszukującym sprzętu do rozprowadzania gnojowicy polecamy na przykład aplikator Garant z opatentowanym hydraulicznym rozdzielaczem ślimakowym Fliegl. Jego budowa jest bardzo dobrze przemyślana – gnojowica jest zadawana bezpośrednio do gleby przez węże. Ponadto urządzenie ma niewielkie zapotrzebowanie na moc. Godny uwagi jest również rozlewacz szczelinowy SKATE, który gwarantuje równomierne i łagodne nawożenie gnojowicą. Jest wyposażony w mocne sprężyny piórowe, które umożliwiają optymalne dopasowanie do podłoża.

Jeżeli chodzi o drugie urządzenie omawiane przez naszego rozmówcę, to warto jeszcze dodać, że świetnie się sprawdzi w przypadku wysokich upraw, ponieważ nie uszkadza roślin. Jego konstrukcja jest wytrzymała, więc sprawdzi się w trudnych warunkach.