Kwiaty i Ogród

Które krzewy ozdobne szybko rosną?

Jak szybko można stworzyć ogród? Jeżeli użyjesz dużych drzew i krzewów, ogród powstanie w ciągu kilku miesięcy, a nie kilku czy kilkunastu lat. To pociągająca, lecz bardzo kosztowna opcja. Dobrą i przystępną cenowo alternatywą jest zastosowanie krzewów ozdobnych, które szybko rosną. Podpowiadamy, jakich gatunków użyć, aby możliwie szybko móc cieszyć się pięknem samodzielnie posadzonych i wypielęgnowanych roślin.

5 propozycji szybko rosnących krzewów ozdobnych do ogrodu

Jest wiele roślin ogrodowych, które mają duże przyrosty. Wybraliśmy krzewy ozdobne do ogrodu, które nie tylko szybko się rozwijają, lecz są efektowne i stosunkowo łatwe w uprawie:

  • berberys Thunberga – jest to krzew, który szybko rośnie i dobrze radzi sobie w różnych warunkach glebowych i klimatycznych, wiosną i latem ma zielone liście, a jesienią zmienia kolor na czerwony;
  • pięciorniki – charakteryzują się pięciopalczastymi liśćmi, ich kwiaty są małe, pojedyncze lub zebrane w wiechy i baldachy o barwie białej, żółtej, czerwonej lub pomarańczowej, pięciorniki kwitną od maja do września;
  • forsycja – szybko rośnie i jest ceniona za piękne, jaskrawożółte kwiaty, które pojawiają się wiosną, jeszcze przed rozwinięciem się liści;
  • dereń – ma piękne, różowe lub białe kwiaty wiosną i czerwone, jadalne (dla zwierząt i ludzi) owoce jesienią;
  • budleja Dawida – znana również pod nazwą motyli krzew, ma dużych rozmiarów kwiaty w odcieniach fioletowego, różowego, białego i czerwonego, kwitnie od lipca do września.

Jak dbać o szybko rosnące krzewy w ogrodzie?

Jeżeli chcesz zapewnić właściwy rozwój krzewom ozdobnym o dużych przyrostach, wybierz odpowiednie stanowisko i nie zaniedbuj zabiegów pielęgnacyjnych. Temat rozwija specjalista obsługujący Centrum Ogrodnicze Ogród Śląski:

Gatunki szybko rosnące, podobnie jak wszystkie inne, wymagają właściwego nawadniania i nasłonecznienia. Kluczowe znaczenie ma regularne nawożenie, które zapewnia roślinom niezbędne składniki do intensywnego wzrostu i kwitnienia. Polecamy klientom specjalistyczne nawozy, zawierające zbilansowany zestaw składników odżywczych dla konkretnych gatunków.

Krzewy ozdobne, które szybko rosną, to sposób na efektowne przyspieszenie rozwoju własnego ogrodu. Korzystając z rad zawartych w artykule, wybierzesz odpowiednie gatunki, które staną się szybko ozdobą Twojego ogrodu.