Kwiaty i Ogród

Ogród na ścianie

Mieszkasz w bloku i posiadasz niewielkich rozmiarów balkon, a jednocześnie lubisz otaczać się roślinami? Chciałabyś stworzyć ogród w mieszkaniu? Dlaczego nie! W obecnych czasach to nic trudnego.

 

Jeżeli nie posiadasz wystarczającej powierzchni na dużą ilość kwiatów doniczkowych, z łatwością możesz zaaranżować fragment balkonu i cieszyć się otaczającą zielenią. Doskonałym rozwiązaniem jest ogród pionowy, zwany także wertykalnym. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają czasu ani miejsca na duże rośliny. Tak zwane zielone ściany doskonale wyglądają nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, kawiarnie i restauracje.

 

Na rynku dostępne są gotowe moduły do stworzenia ogrodów pionowych. Jeżeli jednak mamy do aranżacji niewielki fragment ściany oraz posiadamy zapał majsterkowicza, z łatwością samodzielnie przygotujemy stelaż, na którym umieszcza się półki na doniczki i korytka. Łatwe, szybkie i przyjemne, a co najważniejsze do zaaranżowania praktycznie wszędzie! Wystarczy kawałek wolnej ściany i odrobina chęci. Ogród wertykalny to obecnie jeden z najmodniejszych trendów, wprowadzi do wnętrza świeżość i nowoczesny styl.