Kwiaty i Ogród

Jak samodzielnie wykonać domek do ogrodu? Domek dla dzieci krok po kroku.

Wyznaczenie miejsca do zabawy dla dzieci, to gwarancja zachowania porządku w ogrodzie. Każdy rodzić doskonale wie, że gdy dziecko pochłonięte zabawą wyciągnie swoje zabawki, znaleźć je można wszędzie, nawet w trudno dostępnych miejscach, jak rabaty czy krzewy.
Doskonałym rozwiązaniem, na zniwelowanie szkód, wyrządzonych przez zabawę jest wyznaczenie dziecku miejsca do zabawy. Nie trzeba do tego celu stawiać płotu czy ogrodzenia, które sprawiało by wrażenie klatki. Wystarczy kilka desek, palety euro lub płyty osb, które posłużą do zrobienia domku dla dzieci, które będzie wyznacznikiem zabawy.

Jak zrobić domek dla dzieci w ogrodzie?

Samodzielne wykonanie domku nie jest trudne. Wystarczy materiał oraz chęci do pracy. Do najłatwiejszego sposobu wykonania domku dla dzieci, posłużyć mogą płyty osb, kilka łączników, wkręty oraz dowolna farba, zabezpieczająca płyty przed deszczem.
Płyta osb, to płyta drewniana wykonana z wiórów. Posiada wile zastosowań oraz nadaje się do stosowania w domu jak i na zewnątrz, pod warunkiem jej dokładnego zabezpieczenia.
Aby wykonać domek dla dzieci, wystarczy wyciąć z płyty 6 takich samych kwadratów, oraz 2 prostokąty, które posłużą za dach. Prostokąty należy połączyć ze sobą, za pomocą wkrętów do drewna. Aby mieć pewność, że konstrukcja będzie solidna, warto zastosować specjalne łączniki, które połączą ze sobą wszystkie elementy.Następnie, należy wyciąć w jednym z boków otwór, który posłuży za drzwi. Jeżeli chcesz, aby domek był stale otwarty, odcięty kawałek możesz wyrzucić, jeśli jednak zależy Ci na drzwiach, odcięty kawałek połącz z konstrukcją za pomocą zawiasów. W podobny sposób wytnij w pozostałych bokach otwory na okna.
Kiedy domek będzie już posiadał drzwi i okna, przychodzi czas na przykręcenie Dachu. w tym celu, przykręć dwa prostokąty na wzór V i łącznikami przytwierdź je do górnej płyty.
Tak wykonany domek, zabezpiecz za pomocą bejcy lub wodoodpornej pracy.
Domek doskonale nadaje się do zabawy dla kilku dzieci. Można umieścić w nim dużo zabawek, lub wyposażyć go na wzór mini domu, by dzieci mogły się w nim świetnie bawić. W tym celu, można zastosować dowolne dodatki do wykończenia wnętrz.