Kwiaty i Ogród

Jakie są korzyści posiadania sztucznej trawy?

Wielu ludzi korzysta ze sztucznej trawy w celu rozwiązania problemów związanych z trawnikiem. Często korzyści wyraźnie przewyższają początkowe koszty – ponieważ sztuczne trawniki oszczędzają czas i pieniądze związane z utrzymaniem prawdziwej trawy. Mogą pomóc poprawić jakość życia, a także mieć pozytywny wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie zużycia wody i środków chemicznych.

Zalety sztucznej trawy

Brak potrzeby podlewania
Zwykle prawdziwy trawnik wymagałby regularnego podlewania, szczególnie w czasie letnich upałów, ale sztuczna trawa nigdy tego nie potrzebuje. Jedyny przypadek, w którym sztuczny trawnik potrzebuje wody, to czas jego czyszczenia – co zdarza się tylko sporadycznie. Podczas czyszczenia należy tylko spłukać trawę krótkim strumieniem wody, aby pozbyć się brudu. Pozwala to oszczędzać wodę i pieniądze na nią wydawane.

Bezpieczny dla dzieci
Ponieważ sztuczne trawniki nie wymagają środków chwastobójczych, nawozów, pestycydów ani wielu innych chemikaliów, są one całkowicie bezpieczne dla każdego dziecka. Z tego powodu wiele miast decyduje się na stosowanie sztucznych trawników w miejscach publicznych zamiast naturalnej trawy.

Brak konieczności koszenia
Dla wielu osób koszenie trawnika to nieprzyjemny obowiązek, jednak konieczny w przypadku posiadania naturalnej trawy. Przy sztucznym trawniku żadna kosiarka nie będzie nigdy potrzebna. Sztuczna trawa nigdy nie urośnie, więc można spędzić cały swój wolny czas na trawniku z przyjaciółmi, rodziną i zwierzętami.

Niskie koszty utrzymania
Chociaż sztucznego trawnika nigdy nie trzeba kosić, nadal należy o niego dbać. Nie jest to jednak trudne ani pracochłonne. Liście i inne tego typu odpady można usunąć za pomocą dmuchawy do liści, a pozostałe śmieci usunie z łatwością miotła z naturalnego włosia. Woda będzie potrzebna tylko wtedy, gdy trzeba będzie usunąć mocne zanieczyszczenia. Jeśli nie ma się psa, może to nawet nie być konieczne.

Psy ją uwielbiają[
Nie ma wątpliwości, że psy uwielbiają bawić się na trawniku, ale czasami robią się trochę nadgorliwe, a niekiedy nawet zjadają trawę. Sztuczna trawa jest na ogół ignorowana przez psy, a każdy pozostawiony przez nie bałagan można wyczyścić niewielką ilością wody i łagodnego detergentu. Dodatkową korzyścią dla ludzi, którzy posiadają psy, jest to, że czworonożni przyjaciele nie będą w stanie kopać dziur w sztucznym trawniku i znosić brudu i błota do domu.

Brak nawozów i pestycydów
W przeciwieństwie do prawdziwej trawy, sztuczne trawniki pozostają zielone i bujne bez żadnej pomocy chemicznej. A ponieważ materiał nie zapewnia pożywienia ani miejsca do życia dla robaków, problemy ze szkodnikami są praktycznie wyeliminowane. Brak pestycydów i nawozów jest również dobry dla środowiska. Poza tym oszczędza więcej pieniędzy.

Trwałość
Po pomyślnym zainstalowaniu sztucznego trawnika, który można kupić na stronie Fortero.pl, można zapomnieć o męczącej konserwacji. Wytrzyma on używanie przez kilka lat. Materiały użyte do jego produkcji są odporne na ruch, wszelkiego rodzaju klimat i zmiany pogody. Nie straci nawet koloru z powodu ekspozycji na słońce – włókna są odporne na działanie promieni ultrafioletowych.

Nigdy więcej chwastów
To jeden z największych problemów z naturalnym trawnikiem. Jest tak wiele rodzajów chwastów, które wkradają się do naturalnego trawnika, więc ich zwalczanie to tak naprawdę poważne zadanie. Zajmuje to dużo czasu i wymaga pieniędzy, ale przy sztucznym trawniku chwasty nie będą problemem. Nadal może być konieczne od czasu do czasu ich wyrywanie, ale będą one znacznie mniej uciążliwe.