Kwiaty i Ogród

Jak samemu zrobić donice ogrodowe? Idealne donice do każdego ogrodu. Sprawdź, jak prosto i szybko zrobić donice do ogrodu.

Donice ogrodowe, to bardzo przydatne przedmioty które sprawią, że Twój ogród będzie wyglądał oryginalnie, a pielęgnacja kwiatów, będzie o wiele łatwiejsza. Ze względu na różne rozmiary oraz kształty, dzięki donicą ogrodowym, możemy uprawiać niemal każde kwiaty, warzywa, krzewy a nawet niewielkie drzewa, które będą piękną ozdobą ogrodu. Zakupić je można stacjonarnie, w sklepach budowlanych oraz centrach ogrodniczych lub internetowo, korzystając z licznych sklepów internetowych.
Jeśli jednak chcemy, aby ogród był oryginalny, a donice wyróżniały się na tle innych, powszechnie dostępnych, wystarczy trochę chęci i czasu, by samodzielnie wykonać donice ogrodowe.

Jak samemu zrobić donice ogrodowe?

Samodzielne wykonanie donic nie jest trudne. Wystarczy kilka zbędnych produktów, które zalegają w domu, by nadać im nowego blasku.
Do oryginalnej ozdoby zaliczyć można donicę z cementu. Aby ją wykonać, wystarczy cement, dowolny przedmiot, który posłuży za formę( może być to wiadro, stary kalosz, spodnie a nawet szmatka, którą po nasączeniu, wystarczy uformować w pożądany kształt) oraz woda. Cement należy przygotować według instrukcji na opakowaniu, następnie namoczyć w nim szmatkę lub wlać go do wybranej formy. Jeśli korzystamy z wiadra lub inny przedmiotów, należy pamiętać, aby po wlaniu cementu, włożyć mniejszy przedmiot, tworząc otwór. W ten sposób, po wyciągnięciu przedmiotu, powstanie dziura w której umieścić można doniczkę z kwiatami lub posiać kwiaty.
Z racji tego, iż cement doskonale pokrywa się farbą, można pomalować go na dowolny kolor, tworząc oryginalną ozdobę.
Drugi sposobem na wykonanie donicy jest opona. Opony samochodowe, często lądują na śmietniku mimo, iż można je sprytnie wykorzystać. Donice wykonać możemy na kilka sposobów. Wystarczy je pomalować, a już wyglądają pięknie i oryginalnie. Innym sposobem jest owinięcie ich sznurkiem jutowym lub uformowanie je w dowolny kształt. Rozwiązanie to jest proste, tanie oraz nie zajmuje dużo czasu. Wykonanie ich wraz z dziećmi, z pewnością będzie wspaniałą zabawą.
Jeśli w Twoim domu lub garażu zalegają rzeczy, które mają oryginalny kształt lub wielkość, wykorzystaj je w swoim ogrodzie, tworząc oryginalne donice.