Kwiaty i Ogród

Rośliny w mieszkaniu

Nie od dziś wiadomo, że rośliny wpływają pozytywnie na otoczenie. Oczyszczają i nawilżają powietrze, są dekoracją, dodają uroku, a przede wszystkim pasują do każdej aranżacji i pomieszczenia. Duża ilość zieleni wokół nas poprawia nastrój, relaksuje i odpręża.

 

Rośliny doniczkowe w pierwszej kolejności powinno się dobierać przede wszystkim pod kątem stanowiska, na którym będą eksponowane. To istotne, gdyż zbyt nadmierne lub słabe natężenie światła będzie wpływało negatywnie na ich wzrost i zdrowotność. Przy niewielkim doświadczeniu ogrodniczym lepiej wybrać gatunki mało wymagające w uprawie. Idealnie dla takich osób oraz tych, które posiadają mało czasu, sprawdzają się sukulenty. Jest to grupa roślin, które gromadzą w sobie wodę i mogą przetrwać nawet długie okresy suszy.

 

Jedynym warunkiem jest zapewnienie bezpośredniego nasłonecznienia. Kaktusy należą do najbardziej popularnych roślin doniczkowych. Szczególnie efektownie prezentują się w szklanych pojemnikach, w formie mini ogródka. Taką ozdobę możemy wykonać sami. Wystarczy, że posiadamy głębokie szklane naczynie oraz różne gatunki sukulentów. Odpowiednio dobrana kompozycja roślin stworzy niezwykłą ozdobę mieszkania. Do dekoracji takiego mini terrarium możemy użyć dodatkowo kamieni, kawałków drewna lub małych figurek.