Kwiaty i Ogród

Trawa z rolki Konin. Kiedy warto skorzystać z możliwości założenia gotowego trawnika?

Trawnik to jedna z możliwości wykorzystania posiadanego terenu. Jest to dość uniwersalna dekoracja, która może okazać się również bardzo praktyczna. Kiedy warto zdecydować się na założenie gotowego trawnika i jakie są główne zalety takiego sposobu?

Trawa z rolki Konin

Trawa z rolki Konin to jedna z możliwości uzyskania trawnika w kilka minut, godzin lub dni, w zależności od tego, jak duży teren trzeba wykorzystać. Główną zaletą tego sposobu jest właśnie szybkość wykonania w porównaniu do oczekiwania na wzrost zasianej trawy. Gotowy trawnik może być w pełni wykorzystany po kilku tygodniach. W tym czasie konieczne jest dość obfite podlewanie przy czym nie należy się obawiać, że wody będzie zbyt dużo. Dopiero po kilku tygodniach trawa jest wrośnięta na tyle, by można było ją kosić i biegać po niej bez obawy, że zostanie ona trwale uszkodzona.
Zaletą gotowego trawnika jest jego idealna gęstość. To daje wrażenie uporządkowania, którego nie można się spodziewać po świeżo zasianym trawniku. Gotową trawę można wykorzystać jako nawierzchnię na boiska i inne tereny rekreacyjne przy czym należy oczywiście wybrać odpowiedni zestaw gatunków.