Kwiaty i Ogród

Trawa z rolki Kielce. Kiedy warto zdecydować się na gotowy trawnik w ogrodzie?

Choć obecnie coraz częściej odchodzi się od idealnie utrzymanych trawników na rzecz nieco bardziej zróżnicowanych gatunkowo powierzchni, to jednak nadal wiele osób uważa, że to właśnie trawnik powinien być najbardziej estetycznym miejscem w ogrodzie. Dlatego też wielu początkujących ogrodników zaczyna właśnie od próby założenia wymarzonego trawnika. Niestety, często za pierwszym razem się to nie udaje. Jaką można znaleźć radę w takiej sytuacji?

trawa z rolki Kielce

Sianie trawy może się okazać dość trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli ziemia jest mało żyzna i mocno przepuszczalna. W takim przypadku często dochodzi do tego, że nasiona pomimo wdeptania w ziemię wychodzą na powierzchnię. Tam są narażone na wysuszenie lub na zjedzenie. Dlatego wielu początkujących ogrodników narzeka na tę metodę uzyskiwania trawnika.
Lepszym rozwiązaniem jest zwykle trawa z rolki Kielce. Dzięki niej uzyskanie trawnika w kilka godzin okaże się dość proste. Trawa w rolkach Kielce może okazać się także dobrym elementem wykończeniowym. Warto zwrócić uwagę na taką możliwość wykorzystania trawy, zwłaszcza przy takich elementach jak brama czy ogrodzenie.