Kwiaty i Ogród

Niezawodny sposób na zraszanie trawnika. Jak podlewać trawnik, by zawsze był zielony?

Ogród jest piękną wizytówką domu. Jego właściwa aranżacja oraz odpowiednia pielęgnacja sprawi, że nie będzie on tylko pięknym miejsce, ale również praktycznym. Aby jednak tak się stało, trzeba zadbać o nawet najmniejszy szczegół jak trawnik.
Trawa wbrew pozorom, to roślina która wymaga stałej uwagi. Już podczas jej siania, należy zachować odpowiednią wilgotność podłoża by nasiona były zdolne do kiełkowania. Istotne jest również jej przeczesywanie, oraz regularne przycinanie,motorem wzmocni roślinę i korzystnie wpłynie na rozwój korzeni. Co jeszcze warto wiedzieć o uprawie trawy?

Piękny i zadbany trawnik. Oczyma pamiętać podczas siania trawy?

Trawa to roślina która lubi ciepło i wilgoć. Im więcej wody, tym szybciej rośnie, rozbudowując system korzeniowy. Jeśli b dzień ona podatna na zbyt wysoką temperaturę, może dojść do jej wysuszenia lub spalenia, dlatego istotne jest podlewanie w późniejszych godzinach, na przykład 17, gdzie słońce nie ma szans jej spalić po podlaniu.
Jak jednak porodzić sobie z podlewaniem trawnika, gdy stałe nie ma nas w domu?
Rozwiązaniem jest zraszanie trawnika za pomocą specjalnych zraszaczy.
Systemy zraszające są wygodna oraz prostą formą podlewania trawnika. Podłącza się je do źródła wody, na przykład kranu lub studni z pompa, która pobiera wodę potrzebną do podlania trawnika. Za pomocą specjalnych rur, rozprowadzana jest po całym terenie trawnika, by za pomocą specjalnych zraszaczy podlać trawnik, utrzymując przy tym odpowiednią wilgotność podłoża. Rozwiązanie to jest wygodne, gdyż, można zaprogramować zraszanie trawnika na dowolną godzinę, dzięki czemu nawet pod nieobecność gospodarza, trawnik będzie pielęgnowany.

Zraszanie trawnika za pomocą specjalnych zraszaczy. Czy to rozwiązanie sprawdza się w przypadku dużych ogrodów?

Duży ogród nie jest przeszkodą do stosowania zraszaczy, wręcz przeciwnie, jest zalecany. Dlaczego? Otóż dzięki ich zastosowaniu, możemy mieć pewność, że cała powierzchnia ogrodu zostanie dokładnie podlana. Ponadto, można kontrolować ciśnienie wody, która będzie zraszać trawnik. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas oraz wodę, zużytą na podlanie trawnika.
Stosując zraszacze Twój ogród zawsze będzie prezentować się pięknie, a trawa będzie bujną i zielona.