Takie te...

Jak poradzić sobie z lękiem w samolocie?

Według przeprowadzanych badań, latanie samolotem jest najbezpieczniejszą formą transportu. Jest to także bardzo wygodna forma podróży, a także maksymalnie możemy w taki sposób skrócić jej czas. Mimo wszystko co trzecia osoba odczuwa lęk przed lataniem, a co druga boi się takiej formy podróży lecz w mniejszym stopniu.

Jednak co należy zrobić, jeżeli boję się latać samolotem? Z takim strachem mona sobie poradzić na kilka sposobów. Bardzo ważne w takiej sytuacji staje się dbanie o swoją kondycję zarówno psychiczną jak i fizyczną. Warto odpowiednio się dotlenić, zjeść pełnowartościowy posiłek, a także unikać spożywania alkoholu i innych używek, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze ogólne samopoczucie. Napoje pobudzające, takie jak na przykład napoje alkoholowe, napoje energetyczne czy kawa, mogą w dużym stopniu potęgować nasz lęk.

Z lękiem można również poradzić sobie zwracając naszą uwagę na coś innego niż sama podróż samolotem. Idealnie sprawdzają się w tym wypadku książki, muzyka, a także ciekawy film. Oglądanie filmów, czytanie książek i słuchanie ulubionej muzyki mają działanie odstresowujące.